• Balmumcu, Bestekar Şevki Bey Sok. 16, Beşiktaş, İstanbul

Fıtık Cinsel Hayatınızı Vurur!

Fıtıklar, cinsel yaşamı olumsuz etkilerler. Nedenlerini ve çözümü blog yazımda okuyun!

     ______________________________________________

     Fıtık, her insanda görülebilir. Kasık fıtıkları, erkeklerde daha sıktır. Fıtıkların çoğu zamanla büyürler ve kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde bozarlar. Büyüyen fıtıklar ağrılı olabilir. Fıtık içine giren organın sıkışmasına bağlı ağrı daha belirgin olabilir. Hatta organ boğulmasına bağlı hayatı tehdit edebilecek acil durumlar gelişebilir.

     Kasık fıtıkları en sık görülen fıtık türüdür ve karın duvarı fıtıklarının 75%’ini oluştururlar.

     Fıtıklar, cinsel yaşamı da olumsuz etkilerler. Özellikle kasık fıtıkları, cinsel ilişki sırasında ağrı yaparak, erkeklerde ereksiyon sorunlarına, kadınlarda da genital kas spazmlarına neden olabilirler. Karın ön duvarının fıtıkları da; ağrının yanı sıra, karın stabilizasyonu bozulduğundan, gövde hareketlerini yapmada güçlüklere neden olur ve cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyebilir.

     Ayrıca, oluşan şişlik ve asimetri, görsel estetik açısından kötü görüntü oluşturacağından, kişinin partnerinde motivasyon bozulmasına, kişide de özgüven eksikliğine, yetersizliğe neden olabilir. Bunların sonucunda psikolojik tabanlı ereksiyon yetersizlikleri, cinsel isteksizlik meydana gelebilir.

     Bu sorunlardan, günübirlik yapılan laparoskopik ameliyatla kurtulmanız mümkün. Laparoskopik ameliyatla ağrı yok denecek kadar az. Ameliyat sonrası hemen günlük yaşama ve iş hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca, 3 küçük delikten yapıldığı için kozmetik olarak mükemmel bir görünüm sağlanır.

     Her zaman söylerim; erken yapılan fıtık ameliyatı, hem hasta için hem de cerrah için kolay ve konforludur. Başarılı bir cerrahi ile, fıtığın neden olabileceği komplikasyonlardan kurtulun. Kaliteli bir yaşam sürün!

2 Replies to “Fıtık Cinsel Hayatınızı Vurur!”

  1. laparoskopik kasık fıtığı ameliyatları bayıltmadan olabiliyor mu vücudun alt kısmını iğneyle uyuşturarak çünkü konuştuğum 3-4 arkadaşta bayıltılmadan ameliyat olmuş

    1. Laparoskopik kasık fıtığı ameliyatı genel anestezi gerektirir. Spinal dediğimiz belden uyuşturma yolu denendi ancak hastalar tolere edemediği için vaz geçildi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Whatsapp