• Balmumcu, Bestekar Şevki Bey Sok. 16, Beşiktaş, İstanbul

İnsani Fıtık Yardımı Görevi

İnsani yardım amacıyla, fıtık cerrahisi yapmak, lokal çalışan cerrahları eğitmek ve desteklemek için, Avrupa ekibi ile birlikte 2-6 Nisan 2018 tarihlerinde Bewal, Pakistan’a gidiyorum.

______________________________________________

     İnsani yardım amacıyla, fıtık cerrahisi yapmak, lokal çalışan cerrahları eğitmek ve desteklemek için, Avrupa ekibi ile birlikte 2-6 Nisan 2018 tarihlerinde Bewal, Pakistan’a gidiyorum.

     Erkeklerin ömrü boyunca kasık fıtığı olma olasılığı 27%, kadınların ise 3%’dür. Düşük ve orta gelirli ülkelerde yetersiz kaynaklar nedeniyle, fıtıklar ameliyat edilememektedir. Sadece Sahra (Çölü) altı Afrika’da tahmini 6,3 milyon tedavi bekleyen fıtık vardır! Buralarda AIDS enfeksiyonundan daha önemli bir sorundur. Fıtık cerrahisi, insanın hayat kalitesini anlamlı ölçüde artırır. Bu bölgelerde yapılan fıtık cerrahisi misyonu, gerçekten çok olumlu katkı sağlıyor!

     Hernia International, 100% gönüllü bir kuruluştur. Plymouth, İngiltere’den, Avrupa Fıtık Derneği eski Başkanı Prof. Andrew Kingsnorth, Doğu Avrupa, Orta Asya, Afrika, Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve Hindistan’da 17 yıldan fazla süredir insani yardım projesine liderlik yapıyor. Zamanla bu misyonu kurumsal hale getirerek 10 yıl önce bu organizasyonu kurdu. Diğer kardeş kuruluş Hernia Help ise Amerika kıtasında faaliyet gösteriyor.

Misyon: Gelişmekte olan ülkelerde, fıtık hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmek için, uzmanlık, hizmet ve şefkat sunmaktır.

Hizmet: Gezegendeki yoksul çocuk ve yetişkinlere ücretsiz fıtık cerrahisi hizmeti sağlamak.

Eğitim: Gelecekte eğitmen ve lider olacak lokal genel cerrahları eğitmek, mentorluk yapmak ve geliştirmek.

Destek: Yerel topluma hizmet edebilecek, kendi kendini idame ettirebilen fıtık onarım ekipleri oluşturmada hastaneleri ve kamu sağlığı yetkililerini desteklemek.

Misyon alanları:

     Hernia International,  aşağıdaki ülkelerde hizmet vermektedir:

AFRİKA (13): Benin, Etiyopya, Gana, Fildişi Sahili, Kenya, Liberya, Nijerya, Senegal, Tanzanya, Uganda, Zimbabve.

GÜNEY AMERİKA (3): Brezilya, Ekvador, Peru.

GÜNEYDOĞU ASYA (2): Kamboçya, Tayland.

INDO-ÇİN (4): Bangladeş, Hindistan, Moğolistan, Pakistan.

AVRUPA (3): Moldova, Romanya, Ukrayna.

     Humanitarian Hernia Mission olarak yürütülen bu görev, sosyal medyada #OperationHernia olarak etiketlenerek paylaşımlarda bulunuluyor.

     Cerrah meslektaşlarım, gönüllü olarak bu görevlere katılmak isterseniz aşağıda paylaştığım linklerden detaylara ulaşabilirsiniz. Benden de yardım alabilirsiniz. 2018 tamamen dolu!

     Bewal, Pakistan izlenimlerimi, ayrıntılı olarak, dönüşte bloğumda paylaşacağım. Hoşcakalın!

     Hernia International http://herniainternational.org.uk

     

Hernia Help  http://herniahelp.org/

     Bu seyahatimde, bana bağış ettikleri ürünleri ile destek olan şu 2 sponsor şirkete teşekkür ediyorum:

BD Bard Türkiye | Tutku Sağlık (Dynamesh)

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Whatsapp