• Balmumcu, Bestekar Şevki Bey Sok. 16, Beşiktaş, İstanbul

Fıtığı olan hastalar için genel bilgilendirme videoları

Fıtığı olan hastaları genel olarak bilgilendirmek için, Avrupa Fıtık Derneği tarafından hazırlanmış kısa videoları paylaştım.

Fıtıklar, sadece karın duvarında bir şişlikten daha fazlasıdır ve varlıkları günlük yaşamınızı etkileyebilir. Avrupa Fıtık Derneği (EHS), karın duvarı fıtığı teşhisi ve tedavisi etrafında hasta bakımını geliştirmek ve ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında güvenliğinizi ve kalitenizi artırmak için bir dizi kısa video oluşturmuştur.

Belki siz de bir karın duvarı fıtığından muzdaripsiniz veya ailenizden veya bir arkadaşınızdan birisi böyle bir sorun yaşıyor olabilir, genellikle birçok sorunuz olabilir: Gerçekten bir fıtık mı? Doktora gitmeli miyim? Ameliyat olmam gerekiyor mu? Herhangi bir cerrah fıtığımı tamir edebilir mi? Herhangi bir risk var mı? Ameliyat öncesinde kendimi nasıl hazırlamalıyım? Ameliyattan sonra günlük yaşama ne kadar sürede döneceğim?

İnternette bu soruların cevaplarını bulmuş olabilirsiniz. Ancak online kaynaklara dikkat edin, çünkü her zaman doğru olmayabilirler ve yanlış bilgi zarar verebilir. EHS, BD işbirliğiyle, fıtık ile ilgili önemli soruların özetini tıbbi literatürden elde edilen kanıtlara dayalı ve güncel bilgilerle tek bir yerde topladı.

Beş adet bir dakikadan kısa video İngilizce veya Almanca olarak sunulmakta ve alt yazı seçenekleri olarak Çekçe, Danca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Türkçe mevcuttur. Sadece en rahat olduğunuz dili seçin ve #YourHernia hakkında ihtiyacınız olan bilgilere ulaşın. Umarız bu size fıtık ameliyatı konusunda doğru seçimi yapmanızda ve cerrahınıza doğru soruları sormanıza yardımcı olur.

Aşağıda bu beş kısa videonun başlıkları var. Tıklayıp videoyu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Bende fıtık mı var?

Bende fıtık var – Kiminle iletişime geçmeliyim?

Bende fıtık var – Fıtık ameliyatında komplikasyonları göz önünde bulundurmalı mıyım?

Bende fıtık var – Fıtık ameliyatı sırasında neler olur?

Bende fıtık var – Fıtık ameliyatından sonra nasıl iyileşirim?

Bu videoların hepsi EHS’nin YouTube kanalının yanısıra Instagram’da da mevcut. Instagram hesabı için tıklayınız!

Ayrıca bunun için yapılmış bir akıllı link var; https://linktr.ee/YourHernia tıklayarak tüm dillerdeki kayıtlara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Whatsapp